W jaki sposób wyprzedzić konkurencję w social media?

Posted on: 5 września 2019, by :

W dzisiejszych czasach liczą się innowacyjne pomysły, budowanie relacji z potencjalnym klientem oraz otwartość na pracę w social mediach. Swoją markę budujemy nie tylko poprzez bezpośrednie kontakty, ale także wykorzystując nowoczesną technologię i media społecznościowe. Nie dając się wyprzedzić swojej konkurencji, musimy pamiętać o kilku istotnych zasadach.

 

Nie bój się nowych trendów

 

Choć najbardziej pewnie czujemy się w sytuacjach nam znanych, czasami musimy wyjść poza strefę własnego komfortu i spróbować rzeczy zupełnie nowych. W świecie social mediów regularnie pojawiają się nowe trendy, które śledzą wszystkie znane osoby. Aby nie dać się wyprzedzić swojej konkurencji, nie możemy ignorować jakichkolwiek nowych zachowań, modnych zdjęć, wyzwań oraz zadań. Pamiętając o własnym profesjonalizmie czasami musimy sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa i zacieranie schematów. Chcąc przyciągnąć uwagę innych użytkowników, musimy nieustannie proponować im ciekawe posty, zdjęcia oraz informacje. W innym wypadku staniemy się dla nich nudni i przestaną się nami interesować, co od razu wykorzysta nasza konkurencja.

 

Może zostaniesz influencerem?

 

Niewątpliwie influencerzy przeżywają obecnie swoje pięć minut. Wystarczy świadomie wykorzystywać swój profil w mediach społecznościowych i proponować innym użytkownikom atrakcyjne treści, które przyciągną ich uwagę. Cokolwiek, co świadczy o tym, że jesteśmy interesującymi osobami i mamy wiele do powiedzenia. W dzisiejszych czasach reklama nie zawsze jest bezpośrednia. Osoby, które na co dzień chętnie korzystają z wielu kosmetyków i dzielą się swoimi opiniami na Instagramie promują także wschodzące, nowe marki i ich produkty. Obie strony mają z tego korzyści. Ludzie, którzy uwielbiają sport i interesują się odzieżą oraz akcesoriami bardzo często dzielą się własnymi spostrzeżeniami na swoich kontach. Wykorzystują to firmy wytwarzające tego typu produkty. Bo skoro regularny biegacz wkłada buty danej firmy na swoje stopy, to jego obserwatorzy równie chętnie po nie sięgną. Reklama w social mediach oraz współpraca z innymi firmami to najlepszy sposób na to, by nie dać się poskromić swojej konkurencji:

 

Nie zapominaj o Facebook’u!

 

Wykorzystując social media nie wolno zapominać o potencjale, jaki drzemie w Facebook’u. Choć internauci chętnie korzystają z Instagrama, Facebook nadal jest platformą, która prężnie się rozwija. Możemy tworzyć strony, za pomocą których będziemy budować swoją społeczność. Dostarczając wartościowych i interesujących treści zapraszamy innych użytkowników do śledzenia naszych postów oraz pobudzania ich do reakcji. Wyprzedzamy swoją konkurencję, prężnie działając na obu portalach. Jesteśmy atrakcyjni dla innych osób, pozostajemy z nimi w nieustannym konstancie, budujemy swoją markę i pokazujemy, że jesteśmy wartościowymi osobami, które zasługują na uwagę i uznanie. Wystarczy zbudować swoją grupę odbiorców i wciąż ją rozwijać. To najlepszy sposób na sukces i poskramianie konkurencji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz problem z marketingiem? Napisz, postaramy się pomóc :)