SEO 2020: Poznaj czynniki wpływające na ranking strony

Posted on: 22 lutego 2020, by :
Seo 2020

Gdy podjąłeś decyzję zaistnienia w sieci, czy to zakładając bloga, sklep internetowy lub stronę firmową prawdopodobnie spotkałeś się z tajemniczo brzmiącym terminem – SEO. Pod tymże określeniem mieści się pełen zakres praktyk, oddziałujących na pozycję Twojej strony w wyszukiwarce. To dzięki nim możliwi konsumenci lub także czytelnicy będą w stanie odnaleźć Twoją stronę na podstawie dane pytania.

 

Co to jest SEO?

SEO, z angielskiego Search Engine Optimization, to optymalizacja stron www pod wyszukiwarki internetowe. SEO jest mechanizmem prowadzącym do osiągania poprzez stronę internetową prawdopodobnie jak najwyższych pozycji w organicznych rezultatach szukania np. Google lub Bing. SEO określane pozycjonowaniem stron to temat wszechstronnie pojętego marketingu internetowego, jaki ma bezpośredni wpływ na podniesienie widzialności strony internetowej oraz ilości odwiedzin witryny.

 

Aktualna oraz wartościowa treść. Co zrobić, żeby Twoja strona pojawiła się w Google?

Ogromną funkcję grają treści na stronie internetowej, w szczególności teksty. Powinny być tak stworzone, żeby z jednej strony mieć słowa kluczowe, z innej – dawać użytkownikom wyjątkowe oraz interesujące dane. Treść zduplikowana może mieć niezwykle niekorzystne konsekwencje. Teraz funkcjonowania SEO ściśle wiążą się z content marketingiem. Z założenia teksty tworzone w ramach content marketingu powinny dawać czytelnikom wartość – odpowiadać na pojawiające się niejednokrotnie pytania, nauczać, doradzać lub także prezentować konkretne podzespoły oferty w taki sposób, żeby konsument był zdolny do podjęcia decyzji zakupowej.

 

Doskonałej klasy tekst na stronie

Tekst zamieszczony na stronie oddziałuje na wiarygodność witryny. Taki artykuł winien wszechstronnie przedstawiać tytułowe pytanie. Prócz merytoryki treści, ważna jest też forma. Kluczem do sukcesu jest czytelność. Chociaż Google zakomunikował, iż słowa kluczowe w nagłówkach nie mają wpływu na ranking strony, to same nagłówki, wykorzystywane jako oddzielenie ogromnej ilości tekstu, spełniają istotną funkcję.

 

Słowo kluczowe w tytule strony

Każda strona internetowa pragnie uzyskać jak najwyższą pozycję na pewne słowa/frazy kluczowe. Dla Google ważne jest ich występowanie w konkretnym serwisie, natomiast pojawienie się określonego słowa kluczowego w tytule strony (natomiast najlepiej na jego początku) powoduje, iż pozycja w Google może urosnąć. Pozycja w Google nie zależy od tego czynnika tak bardzo, jak w wypadku znajdowania się słów kluczowych w tytule strony – jednakże wciąż oddziałuje na ranking.

 

Jak optymalizacja oddziałuje na pozycjonowanie?

Pamiętanie też o optymalizacji modułów strony ma ważne znaczenie dla pozycjonowania. To jak błyskawicznie się strona ładuje winno być pierwszym znakiem przy kontrolowaniu strony internetowej. Nie jedynie użytkownicy zwracają na to uwagę, lecz też czas wczytywania się treści html jest analizowany poprzez wyszukiwarki. Do sprawdzenia prędkości ładowania się strony można zastosować właściwe do owego urządzenia. Ważnym czynnikiem jest również optymalizowanie grafik.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz problem z marketingiem? Napisz, postaramy się pomóc :)