Przegląd najlepszych darmowych narzędzi do tworzenia grafiki

Posted on: 27 listopada 2019, by :
grafika

W dzisiejszych czasach coraz mniej czytamy, a coraz więcej przeglądamy. Dlatego też nie dziwi rosnąca popularność wszelkiej grafiki w sieci. To właśnie jej użyjemy zarówno do tego, aby rozśmieszyć znajomych w social media, jak i do promowania swojej marki w sieci. W tej dziedzinie króluje pakiet Adobe, który jednak swoje kosztuje… Jakie są alternatywy? W tym tekście są przedstawione najlepsze, darmowe narzędzia do tworzenia grafiki.

 

GIMP

Jeśli korzystamy z systemu Linux i chcemy tworzyć grafikę, to najlepszym rozwiązaniem będzie GIMP. Jednak nie tylko na tej platformie cieszy się on dużą popularnością. Tak samo skorzystają z niego użytkownicy Windowsa czy sprzętu ze stajni Apple. GNU Image Manipulation Program to otwartoźródłowe oprogramowanie stworzone do obróbki grafiki rastrowej. Można zaryzykować stwierdzenie, iż jest to najbliższy darmowy program dostępny dla wszystkich, który jest bardzo podobny do giganta Adobe, czyli Photoshop. Ma on swoich zwolenników, jak i tych, którzy za nim nie przepadają. Jeśli chcemy stworzyć coś ambitnego i bardziej złożonego, a nie mamy funduszy na PS, to GIMP będzie dla nas doskonałym rozwiązaniem.

 

Picasa

Kolejnym programem wartym uwagi jest Picasa. Historia jej powstania jest ciekawa, gdyż rozwinęła się ona w inkubatorze przedsiębiorczości Idealab, a później została zakupiona przez Google. Obecnie jest to nieskomplikowany edytor zdjęć wraz z przeglądarką i katalogiem. Picasa zintegrowana jest z galerią Picasa Web Album i Google Earth. Jeśli chcemy obrabiać zdjęcia w darmowym programie, który jest prosty i intuicyjny w obsłudze to Picasa wydaje się rewelacyjną opcją w takim przypadku. Z pewnością warto dać jej szansę i ją przetestować.

 

Pixlr Editor

Jest to darmowy program stworzony do obróbki grafiki rastrowej (zdjęcia). Jest on w zasadzie bardzo podobny do najpopularniejszego giganta w branży, czyli do Photoshop. Można to zaobserwować równie, patrząc na interfejs, który znajdziemy w Pixlr, jak i podziwiając jego niektóre możliwości. Można powiedzieć, że jest to taki PS dla początkujących. Jednak z racji tego, iż jest to program do obróbki zdjęć, a nie do tworzenia grafiki. To nie znajdziemy tutaj wielu opcji znanych z innych programów. Jednak z pewnością można to wybaczyć temu programowi, gdyż zadania, do których został stworzony, wykonuje bardzo sprawnie, a przy tym jest absolutnie darmowy. Czy można chcieć czegoś więcej?

 

Darmowe programy do obróbki grafiki rastrowej

Jeśli szukamy program do tworzenia grafiki, który byłby darmowy to mamy wiele możliwości. Jeśli poszukujemy czegoś bardzo zaawansowanego i podobnego do Photoshopa to jako pierwszego warto poznać GIMP-a. Znajdziemy tam wiele opcji tworzenia zaawansowanej grafiki. Jeśli korzystamy z Linuxa, to raczej nie będziemy mieć innego sensownego wyboru. Na resztę platform godnymi polecenia programami są Picasa i Pixlr Editor. Nie są one typowymi programami do tworzenia grafiki, a służą one do obróbki zdjęć. Jednak jeśli to właśnie tego potrzebujemy, to sprawdzenie ich możliwości jest jak najbardziej wskazane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz problem z marketingiem? Napisz, postaramy się pomóc :)