Na jakiej platformie prowadzić swój sklep internetowy?

Posted on: 17 lutego 2020, by :
sklep internetowy

Można stwierdzić, iż budowanie sklepu internetowego to teraz bułka z masłem. Z jednej strony to fakt. Nie ma konieczności posiadania dużej wiedzy programistycznej ani zatrudniania osób z doświadczeniem w tworzeniu stron internetowych. Są różnorodne sieci internetowe, jakie zapewniają szansę zrobienia tego samodzielnie. Mnóstwo spośród nich jest prostych w użyciu oraz niezwykle intuicyjnych, co czyni je właściwymi, chociażby dla amatorów. Z innej jednakże strony liczba platform, różnorodność ich funkcji oraz ogromna konkurencja w dziedziny e-commerce mogą powodować zawroty głowy u sprzedawców detalicznych.

 

Czemu należałoby otworzyć sklep internetowy?

Brak czasu – to teraz powszechne działanie, nadal gdzieś biegniemy, gdzieś się spóźniamy, gdzieś przychodzimy na ostatnią chwilę, jesteśmy zmęczeni. Pracoholicy? Możliwe, jednakże w większości wypadków są to po prostu ludzie, jacy chcą za wszelką cenę utrzymać siebie oraz własną rodzinę, natomiast może także przy okazji żyć troszkę ponad standard. Tacy ludzie poszukują najłatwiejszych wyjść umożliwiających im trochę odsapnąć oraz wygospodarować na czasie.

 

Darmowe sklepy internetowe

Część skryptów do sprzedaży online jest bezpłatna, natomiast ich instalacja niezwykle prosta. Gdy zatem właśnie rozpoczynamy handlować w Internecie oraz na starcie pragniemy zobaczyć, jakie dochody da nam tenże kanał sprzedaży, należałoby przemyśleć darmowe sklepy. Pomogą one zrozumieć nam, jakie funkcjonalności w panelu są dla nas istotne, jakie statystyki nadają się przy ocenie informacji ze sprzedaży oraz czego oczekujemy od sklepu internetowego. Wiedza owa uprości nam później dobór płatnej platformy bądź zmianę na odmienny bezpłatny system, jaki będzie spełniał wszelkie nasze oczekiwania.

 

Sklep na platformie sklepowej lub na swym serwerze?

Z grubsza systemy sklepowe możemy rozłożyć na dwa typy – takie, jakie potrzebują instalacji na swym serwerze i takie, jakie tego nie potrzebują, gdyż funkcjonują w obszarze elektronicznej platformy sklepowej. Owe drugie są o tyle interesujące, iż stanowią zazwyczaj bardziej kompletną „paczkę” funkcji oraz integracji od tychże pierwszych, dzięki czemu nie potrzebują instalowania dodatków.

 

Platforma sklepu internetowego – typy

Jest mnóstwo typów oprogramowania e-commerce do tworzenia sklepów internetowych. Mamy szansę wybrania, czy nasz sklep online winien opierać się na typie SaaS (oprogramowanie jako usługa udostępniana poprzez wytwórcę użytkownikom przez internet), platforma sklepu internetowego dedykowana, lub oprogramowanie pudełkowe otwarte tzw. open source (świadczenie specjalnych odpłatnych usług połączonych ze wsparciem dla bezpłatnego oprogramowania).

 

Sklep Shoper

Shoper to polska platforma e-commerce do budowy sklepów internetowych. Platforma Shoper jest niezwykle powszechnym wyjściem w naszym kraju z paru względów – ma niezliczone integracje z niezwykle popularnymi serwisami aukcyjnymi, firmami kurierskimi lub programami do rachunkowości co zapewnia dużą przewagę w Polsce nad zagraniczną konkurencją. Nie jest to rozwiązanie bezpłatne, natomiast sprzedaż w sklepie Shoper odbywa się na podstawie opłaty abonamentowej – “SaaS”, więc “Software as a Service”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz problem z marketingiem? Napisz, postaramy się pomóc :)