Kompendium wiedzy na temat dropshippingu

Posted on: 5 stycznia 2020, by :
dropshipping

Dropshipping to jeden z najlepszych modeli biznesowych dedykowany w szczególności początkującym przedsiębiorcom. Otwiera on całą masę możliwości zarówno przed nowymi sklepami internetowymi, jak i tymi, które istnieją już od kilku lat. W dzisiejszym artykule wyjaśniamy w sposób niezwykle dokładny, czym jest dropshipping oraz dlaczego warto go stosować.

 

Dropshipping – definicja

Dropshipping to specjalny model logistyczny przeznaczony dla właścicieli sklepów internetowych. Polega to na tym, że osoba zarządzająca sklepem internetowym sprzedaje rozmaite towary i usługi, jednak nie musi ich magazynować ani wysyłać. Za te kwestie odpowiada zewnętrzny dostawca lub hurtownia. Dzięki temu właściciel sklepu internetowego może zaoszczędzić ogromną liczbę pieniędzy, które wydałby na wynajmowanie obszarów magazynowych oraz realizowanie wysyłek. Daje to także ogromną oszczędność czasu – uzyskany czas można wówczas przeznaczyć na prowadzenie działań marketingowych i promocyjnych naszego e-sklepu.

W dropshippingu właściciel sklepu odpowiada za realizowanie wszystkich formalności z klientem. Jest to oczywiście związane z tym, iż towar jest kupowany właśnie od niego, a hurtownia bądź zewnętrzny dostawca/dystrybutor realizuje tylko wysyłki w jego imieniu. Dzięki temu klient sklepu internetowego związany jest umową wyłącznie ze sklepem. Z kolei właściciel odpowiedzialny jest za jego obsługę oraz określa warunki współpracy z wybraną przez siebie wcześniej hurtownią.

 

Kto powinien zdecydować się na dropshipping?

Dropshipping jest modelem biznesowym, który z powodzeniem może wykorzystać wiele osób. Bez problemu poradzą sobie z nim nawet początkujący przedsiębiorcy. Wszyscy eksperci podkreślają, że na dropshipping bez żadnych wątpliwości mogą zdecydować się osoby poszukujące dodatkowej pracy z domu. Uwarunkowane jest to tym, iż dropshipping nie wymaga od nas pracy w pełnym wymiarze godzin. Jest to doskonały pomysł na dodatkowy zarobek, jeśli pracujemy na etacie. Z dropshippingu mogą również bez wątpienia skorzystać mamy z dziećmi. Dropshipping jest też świetnym sposobem na poszerzenie asortymentu w sklepie. Możliwość pracowania w dowolnie wybranym miejscu na Ziemi sprawia, iż dropshipping cieszy się coraz większą popularnością.

 

Dropshipping a prowizja od sprzedaży

Dropshipping to nie to samo co prowizja od sprzedaży. Jeśli uczestniczymy w modelu prowizyjnym, to w takiej sytuacji sprzedajmy produkty w cenach ustalonych przez producenta i pracujemy dla niego. Naszą pensją jest wtedy procentowa wartość obrotu, jaki udało nam się wspólnie wypracować. W dropshippingu jest zupełnie inaczej. Właściciel sklepu internetowego samodzielnie stara się uzyskać jak najmniejsze ceny w hurtowni oraz określić marżę na takim poziomie, który będzie satysfakcjonujący zarówno dla niego, jak i dla klientów jego sklepu. Zarobek w dropshippingu zależy zatem przede wszystkim od tego, jakie były ustalone ceny oraz ilość zrealizowanych transakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz problem z marketingiem? Napisz, postaramy się pomóc :)