Jak zwiększyć ilość polubień strony na Facebooku?

Posted on: 25 stycznia 2021, by :
ilość polubień strony na Facebooku

Pomimo tego, że strona Facebook powstała stosunkowo dawno, to nadal cieszy się ogromną popularnością wśród użytkowników. Coraz częściej jest to witryna, która służy do reklamowania własnych produktów bądź usług, bowiem korzysta z niej wiele osób. W jaki sposób zwiększyć ilość polubień na Facebooku? Na co zwrócić uwagę w sposób szczególny? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Aktywnie komentuj w imieniu fanpage’a

Jednym ze sposobów na zdobywanie nowych polubień strony na Facebooku jest aktywne komentowanie jako fanpage. Jest to metoda, która ostatnimi czasy cieszy się coraz większą popularnością. Pamiętajmy jednak o tym, że jest to droga dla osób o dużej cierpliwości, ze względu na to, że należy poświęcić odpowiednią ilość czasu. Wypowiedzi mogą być merytoryczne, prześmiewcze, a czasem nawet lekko kontrowersyjne, dzięki czemu zwiększymy interakcję. Nie dodawajmy jednak linku, a także nie zachęcajmy do polubienia, w przeciwnym wypadku zostaniemy potraktowani jak spam. Jeśli nasza twórczość jest interesująca, użytkownicy Facebooka z pewnością odwiedzą naszą stronę i pozostawią po sobie ślad. Trywialne i kuriozalne komentarze typu „ciekawy tekst”, „świetne zdjęcie” zachowajmy do siebie, bowiem z pewnością nie będą skuteczne.

Zaproś do polubienia swoich znajomych

Szukasz szybkiego sposobu na to, by zwiększyć liczbę fanów na Facebooku? Warto zacząć od zaproszenia do polubienia witryny swoich znajomych. Z pewnością nie będzie to dla nich obraźliwe, a jeśli nasza działalność ich zainteresuje, być może polubią fanpage. Jeśli są życzliwi, warto dopytać ich czy nie byliby w stanie udostępnić strony dalej. Dzięki temu dostaniemy się do kolejnych potencjalnych odbiorców, którzy mogą obserwować nasze treści. Warto także wysłać zaproszenia do polubienia strony osobom, które zostawiają reakcje pod naszymi wpisami.

Zdecyduj się na płatną kampanię reklamową

Jednym z rozwiązań jest skorzystanie z płatnych kampanii, które oferowane są przez stronę Facebooka. Celem takiej reklamy najczęściej jest skierowanie ruchu na naszą stronę. Warto jednak upewnić się, że nasz kontent jest unikatowy, ciekawy, interesujący i oryginalny, w przeciwnym wypadku stracimy jedynie własne fundusze, a zyskamy niewiele. Im więcej zainwestujemy, tym więcej możemy zyskać, w konsekwencji możemy zbudować zasięgi nawet do kilkudziesięciu tysięcy osób.

Regularnie umieszczaj treści

Niezależnie od tego czy działamy na Instagramie, YouTube czy na Facebooku- w każdym z tych przypadków niezwykle istotna jest kwestia regularnego umieszczania treści. Powinniśmy przyzwyczaić swoich obserwujących, że nowy post jest dostępny codziennie w okolicach godziny 18. Wiele osób bagatelizuje tę kwestię, przez co budowanie zasięgów jest oporne, powolne i często mało skuteczne. Regularne umieszczanie treści to trafienie do potencjalnie większego grona odbiorców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *