Jak zwiększyć ilość polubień na Facebooku

Posted on: 30 sierpnia 2020, by :
Google Moja Firma

W dzisiejszych czasach Facebook jest świetną platformą do reklamowania swoich usług w internecie. Większość firm i przedsiębiorstw zakłada stronę na tej witrynie, aby trafić do szerszego grona odbiorców. Niestety na początku ciężko zwiększyć swoje zasięgi, kiedy jesteśmy zupełnie nowi na rynku. W jaki sposób zwiększyć ilość polubień na Facebooku? Odpowiedź na to i na wiele innych pytań znaleźć można w poniższym artykule.

 

Zaproś swoich znajomych

Kiedy założyliśmy nowy “fanpage” na Facebooku, uzupełniliśmy wszystkie podstawowe informacje, wstawiliśmy pierwszego posta, zdamy sobie sprawę z tego, że jesteśmy jedyną osobą, która widzi treści. Aby zagwarantować początkowy ruch na stronie, niezbędne okaże się zaproszenie znajomych do polubienia strony. Jest to opcja ogólnodostępna, dzięki której poinformujemy innych o istnieniu nowego fanpage’a. Najbliżsi z pewnością zechcą nam pomóc. Jeśli ich poprosimy, być może sami również zaproszą swoich przyjaciół, dzięki czemu stworzymy początkowy ruch na stronie, niezbędny do dalszego rozwoju.

 

Skorzystaj z narzędzia Facebook ADS

Świetnym, jednocześnie kosztownym sposobem na zwiększenie ilości polubień może być skorzystanie z dostępnego na witrynie narzędzia Facebook ADS. To właśnie dzięki niemu możemy wykupić świetną reklamę, tym samym trafiając do szerokiego grona. Brzmi ciekawie, prawda? Mamy możliwość dokładnego wybrania celu promocji naszej strony: nowe polubienia, zwiększenie zasięgów, ruch na stronie, promowanie produktów, a może zachęcanie do zakupu? To od nas zależy, jakiego efektu końcowego oczekujemy. Jeśli zależy nam na szczególnym reklamowaniu się w jakimś regionie, również i to jest możliwe. Wybieramy daną lokalizację i gotowe. Możemy także wybrać dokładne miejsce reklamy. Facebook, Instagram, a może inne strony współpracujące? Wybierajmy rozsądnie, gdyż im więcej opcji zaznaczymy, będziemy zmuszeni do zapłacenia większej ilości gotówki.

 

Zadbaj o odpowiednie treści

Jeśli chcemy, aby osoba, która odwiedzi naszą stronę zostawiła polubienie, musimy zadbać o odpowiednie treści na stronie. W tym przypadku dużo zależy od rodzaju fanpage’a, mogą to być informacje merytoryczne, zabawne lub opisujące produkt. Ważne jest, aby nie zapomnieć o zdjęciach, gdyż sam tekst nie jest zachęcający i często się go nie czyta. Chwytliwe posty, które będą “lajkowane” i komentowane, z pewnością przyciągną uwagę wielu innych użytkowników strony Facebook, dzięki czemu w łatwy sposób zbudujemy swoje zasięgi i trafimy do szerszego grona odbiorców zupełnie za darmo.

 

Polubienie za polubienie?

Częstym rozwiązaniem na zwiększenie ilości polubień, nawet chwilę po założeniu strony, jest tzw. polubienie za polubienie (lfl, l4l). Ta metoda polega na tym, że dajemy polubienie innej stronie informując o tym, że liczymy na zrewanżowanie się. Możemy skontaktować się przez wiadomość prywatną, ewentualnie wstawiając post na tablicy przyjaznej strony. To od nas zależy, jakie witryny wybierzemy i do jakiego grona odbiorców trafimy. Na podobnej zasadzie działa “udostępnienie za udostępnienie”, z tą różnicą, że obie strony udostępniają przyjazne strony przez pewien okres czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz problem z marketingiem? Napisz, postaramy się pomóc :)