Jak zarabiać na blogu? – praktyczne wskazówki

Posted on: 22 grudnia 2019, by :
jak zarabiać na blogu

Wiele osób decyduje się na to, by posiadać swojego własnego bloga. Oczywiście jego prowadzenie jest sporą przyjemnością. Na takim blogu można podzielić się z kimś chociażby swoją pasją, praktycznymi wskazówkami, mądrościami życiowymi i trudnymi przeżyciami. Dla niektórych osób blog jest prawdziwą odskocznią od życia codziennego, podczas którego nie zawsze mamy czas na to, co naprawdę nas interesuje.

Prowadzenie bloga daje zatem pierwszą i najważniejszą korzyść, możliwość podzielenia się z innymi ludźmi tym co nas nurtuje i naszym własnym sposobem myślenia. Inną korzyścią jest natomiast zarabianie na blogu. W jaki sposób można czerpać ze swojej strony profity? Oczywiście na początku tak jak ze wszystkim innym, trzeba zainwestować. W tym przypadku swój czas i zaangażowanie. Dopiero po pewnym czasie gdy blog zyska jakichś odbiorców, ludzie będą nim zainteresowani i sporo osób będzie czytać wpisy, można pomyśleć o prawdziwym zarabianiu.

 

Pierwszym sposobem na to, jest reklamowanie różnych produktów

Jeśli blog ma pewne zasięgi, wówczas coraz więcej firm może się nimi zainteresować. Szczególnie blog może przyciągnąć uwagę tych przedsiębiorstw, które oferują jakieś produkty bądź też usługi, będące ściśle powiązane z tematyką bloga. Na czym polega współpraca z takimi markami? Polega ona na otrzymywaniu od nich przykładowo jakichś produktów i reklamowaniu ich. W zamian otrzymuje się natomiast dany produkt czy też wynagrodzenie w formie pieniężnej. Tak naprawdę oferty bywają bardzo różnorodne. Często są one związane właśnie z możliwością zatrzymania dla siebie jakiegoś konkretnego produktu, przykładowo odkurzacza czy też żelazka. Takie profity potrafią być zatem spore. Nie każda osoba prowadząca bloga chce jednak otrzymywać pieniądze w ten właśnie sposób, dlatego różne wynagrodzenia pieniężne również się zdarzają i są częstą praktyką.

 

Dobrą opcją na zarabianie, jest także umieszczanie na swoim blogu linków afiliacyjnych

Takie linki prowadzą do zakupów na konkretnych stronach. W momencie gdy użytkownicy dokonują zakupów właśnie za pośrednictwem tych linków, które znajdują się na naszym blogu, my otrzymujemy za to prowizję. Takie linki afiliacyjne mogą być zatem niezwykle opłacalne. Jednak by użytkownicy faktycznie chcieli za ich pośrednictwem nabywać różne rzeczy, rekomendacja na temat danych produktów musi być rzetelna, niemalże ekspercka. Dlatego takie linki najlepiej jest posiadać od firm, które zajmują się czym podobnym i tożsamym z tematyką naszego bloga.

Jeśli nasza strona osiągnie już pewną popularność, renomę i przede wszystkim stałą liczbę odbiorców, wówczas można postarać się także o swoje własne produkty. Wielu blogerów prędzej czy później zakłada jakiś swój sklep, z którego czerpie zyski. Takie profity są zdecydowanie największe. W momencie posiadania własnego sklepu często nie potrzeba już żadnych dodatkowych źródeł dochodu. Warto jednak pamiętać o tym, że blog by móc podejmować takie działania, musi być już naprawdę bardzo dobrze rozwinięty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz problem z marketingiem? Napisz, postaramy się pomóc :)