Jak długo trwa pozycjonowanie strony internetowej?

Posted on: 25 października 2019, by :
pozycjonowanie strony internetowej

Pozycjonowanie strony internetowej. Każdy właściciel strony internetowej chciałby, aby jego witryna widoczna była na najwyższych pozycjach w wynikach wyszukiwania jak najszybciej. Niestety często nie jest to możliwe. Na czas, jaki potrzebny jest na wypozycjonowanie strony wpływ ma wiele różnych czynników. Czasem może trwać to kilka tygodni, a czasem nawet kilka miesięcy. Nie ma zatem jednoznacznej odpowiedzi na pytanie ile trwać będzie pozycjonowanie danej strony www.

 

Wiek i historia domeny

Jednym z czynnikiem, który ma wpływ na czas potrzeby na wypozycjonowanie strony internetowej jest wiek oraz historia domeny. Na szybsze efekty pozycjonowania można liczyć w przypadku starszych domen, które posiadają już swoją historię w sieci. Oczywiście ważne jest także to, jaka jest historia domeny. Czy wcześniej znajdowała się pod nią jakaś strona internetowa, czy nie? A jeśli tak, to czy była to prosta strona z minimalną ilością treści, czy rozbudowany serwis. Jeśli określona domena ma już kilka lat, a strona, pod którą widniała była rozbudowana w treści, wówczas taką stronę można wypozycjonować szybciej. Inaczej jest w sytuacji, kiedy domena, choć wykupiona nawet kilka lat temu to przez cały ten czas była pusta. Wówczas pracę należy rozpocząć od podstaw.

 

Pozycjonowanie strony internetowej

Na czas pozycjonowania strony internetowej wpływ mają także zmiany w algorytmach wyszukiwarki Google. Dlatego tak ważne jest, aby osoba bądź firma pozycjonująca stronę na bieżąco monitorowała wszelkie zmiany w wyszukiwarce. Zmiany w algorytmach mają bowiem wpływ na metody pozycjonowania. Jeśli do takich zmian dojdzie, a agencja SEO przeoczy ten fakt, wówczas czas potrzeby na wypozycjonowanie strony może się znacznie wydłużyć. Co więcej, może to także spowodować spadki pozycji. Dlatego pozycjonowaniem zawsze zajmować powinna się doświadczona agencja SEO, która dokładnie wie jak reagować na zachodzące w wyszukiwarce zmiany.

 

Stan strony internetowej

Ogromny wpływ na czas pozycjonowania witryny ma także sama strona internetowa. Innymi słowy, czy jest ona właściwie zoptymalizowana pod kątem SEO. Pozycjonowanie strony www zawsze powinno być poprzedzone jej audytem SEO. Pozwoli to na wykrycie ewentualnych błędów na stronie, różnego rodzaju braków, a tym samym pozwoli na wprowadzenie odpowiednich zmian, które pozytywnie wpłyną na pozycjonowanie strony. Bardzo ważna jest optymalizacja strony pod kątem treści. Serwis musi posiadać unikalne i wartościowe treści z odpowiednim nasyceniem fraz kluczowych. Brak takich treści może znacznie wydłużyć czas potrzeby na wypozycjonowanie serwisu.

 

Współpraca agencji SEO z właścicielem strony

Na pozycjonowanie strony bardzo duży wpływ ma także współpraca między agencją SEO a właścicielem witryny internetowej. Przede wszystkim konieczna jest tu dobra komunikacja i szybka wymiana informacji. Pozycjonowanie może wymagać wprowadzenia różnych zmian na stronie. Najczęściej agencja SEO, aby wprowadzić te zmiany musi otrzymać zgodę właściciela strony. Ważne jest, aby nie trwało to zbyt długo. Bardzo istotne jest także to, aby właściciel strony zlecając pozycjonowanie agencji SEO nie wprowadzał później samodzielnie zmian na stronie bez wiedzy agencji SEO. Może przynieść to bardzo negatywne skutki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz problem z marketingiem? Napisz, postaramy się pomóc :)