Funkcje na Instagramie, o których nie miałeś pojęcia, o których nie miałeś pojęcia

Posted on: 20 marca 2021, by :
Funkcje na Instagramie, o których nie miałeś pojęcia

Aplikacje społecznościowe opanowały świat. Nic dziwnego, skoro pozwalają nam na utrzymywanie kontaktu z bliskimi, śledzenie bieżących informacji ze wszystkich zakątków świata, czy publikowanie wybranych materiałów i zdjęć w sieci. Młodzi coraz rzadziej publikują swoje relacje na Facebooku i przenoszą się serwis fotograficzny – Instagram. Czy korzystając z niego na co dzień, kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak dodatkowe funkcje posiada? A może jesteś początkującym użytkownikiem i chciałbyś zgłębić tajniki aplikacji?

Podstawową funkcją Instagrama jest edytowanie zdjęć i filmów, dodawanie do nich efektów kolorystycznych (filtrów), a następnie udostępnianie ich w różnych serwisach społecznościowych. Jednak jakie dodatkowe elementy można znaleźć w aplikacji?

Aktywność na Instagramie

Zastanawiałeś się kiedyś, ile czasu dziennie poświęcasz na przeglądanie treści na Instagramie? Jeśli tak, to ukryta funkcja aplikacji z pewnością pomoże ci zorientować się w sytuacji. Od momentu wejścia, uruchamia ona zegar, który liczy czas za ciebie. Dodatkowo możesz ustawić limit czasowy, który pomoże ci kontrolować twoją aktywność. Po jego przekroczeniu wysyłane jest powiadomienie, informujące o osiągnięciu wyznaczonego poziomu. Jest to fajna opcja dla osób ceniących swój czas i pragnących ograniczyć spędzanie go na social mediach.

Jak sprawdzić dzienną aktywność?

 • Przejdź na główną stronę swojego profilu i kliknij trzy poziome paski w prawym, górnym rogu.
 • Przejdź do zakładki „Twoja aktywność”.
 • Wybierz opcję „czas”.

Twoim oczom ukaże się pomiar czasowy z danego dnia, a także sporządzony wykres z minionego tygodnia.

Kontrolowanie oznaczeń

Instagram z góry zakłada, że zdjęcia, na których jesteś oznaczany, pochodzą od twoich znajomych i automatycznie umieszcza je na twoim profilu. Jeśli jesteś osobą publiczną bądź prowadzisz działalność i reklamujesz się na Instagramie, notoryczne oznaczenia od obcych osób mogą stać się frustrujące. Wiedziałeś, że możesz temu zapobiec? Istnieje opcja, która pozwoli ci na całkowitą kontrolę oznaczeń.

Wystarczy wejść w:

 • Ustawienia à prywatność à znaczniki
 • Następnie wybrać adekwatną do twoich wymagań opcję:
  • Możesz ręcznie sterować oznaczeniami, akceptować je, bądź odrzucać.
  • Zezwolić na oznaczenia przez: wszystkich/ obserwujące cię osoby/ nikogo.

Od tego momentu posiadasz pełną kontrolę nad oznaczeniami.

 1. Nagrywaj instastory bez używania rąk

Nagrywanie filmików na Instagramie potrafi być uciążliwe, z racji, że wymaga przytrzymywanie guzika nagrywającego przez cały czas. Jeden element instastory trwa tylko 15 sekund, więc po dłuższej chwili nagrywanie może stać się męczące. Niewiele osób wie, że jest dostępna opcja „nagrywanie bez użycia rąk”, która rozwiązuje wszystkie nieudogodnienia. Dzięki temu trybowi możesz nagrać aż 4 piętnastosekundowe elementy, co daje minutę film bez przytrzymywania ekranu.

Jak włączyć ten tryb?

 • Wejdź na instagramstories – czyli na ikonę w lewym górnym rogu.
 • Po lewej stronie rozwiń strzałkę skierowaną w dół.
 • Wybierz tryb „bez użycia rąk”.

Dzięki temu sposobowi możesz nagrywać relacje bez konieczności przytrzymywania ekranu. Prawda, że od razu przyjemniej korzysta się z aplikacji?

Instagram dodaje wiele nowych funkcji z każdą aktualizacją, dlatego warto być na bieżąco z każdymi technicznymi nowinkami. Świadomość ukrytych opcji w aplikacji pozwoli na przyjemniejsze z niej korzystanie oraz może pozytywnie wpłynąć na odbiór twojego wizerunku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz problem z marketingiem? Napisz, postaramy się pomóc :)